When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Ewakuacja w Warszawie

T
5 października 2012, 16:59

Zapadła się ziemia w centrum!

Ewakuacja w Warszawie

W samym centrum Warszawy, na ul. Świętokrzyskiej, zapadła się ziemia! Natychmiast ewakuowano przerażonych mieszkańców z zagrożonych zawaleniem budynków. Wstrzymano też ruch tramwajów na ul. Marszałkowskiej.W samym centrum Warszawy, na ul. Świętokrzyskiej, zapadła się ziemia! Natychmiast ewakuowano przerażonych mieszkańców z zagrożonych zawaleniem budynków. Wstrzymano też ruch tramwajów na ul. Marszałkowskiej.Kilka minut po godz. 4 zapadającą się ziemię zauważyli najpierw pracownicy warszawskiego metra. Osuwisko pojawiło się przy dwóch budynkach mieszkalnych, na rogu ulic Szkolnej i Świętokrzyskiej. Na miejscu zaroiło się od policjantów, strażaków i służb ratunkowych. Rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców. Łącznie z zagrożonych budynków wyprowadzono 60 osób.

Wiadomo, że w budynkach wokół osuwiska nie ma wody. Zapadnięcie ziemi wywołało komunikacyjny paraliż w stolicy. Zamknięta została pobliska ulica Marszałkowska, na odcinku od ul. Królewskiej do Alei Jerozolimskich. Nieprzejezdna też jest ul. Jasna. Na szczęście kursuje metro.

 Jaki jest powód powstania osuwiska? Specjaliści podejrzewają, że to awaria rury wodociągowej. Dlaczego pękła? Czy doszło do jej uszkodzenia z powodu drążenia tunelu drugiej linii metra? Na te pytania nie ma jeszcze odpowiedzi. Wiadomo jednak, że wyrwa w ziemi się powiększa!

To już kolejne problemy budowniczych warszawskiego metra. W sierpniu woda zalała stację Powiśle i konieczne było zamknięcie autostrady.

Źródło - fakt.pl, gazeta.tv

Słowa kluczowe: