Błękitne flagi w Kołobrzegu

T
3 sierpnia 2012, 14:57

Nad kołobrzeską plażą załopotały aż dwie błękitne flagi.

Błękitne flagi w Kołobrzegu

 

To dla nas wielkie wyróżnienie, w zeszłym roku Kołobrzeg nie mógł otrzymać błękitnej flagi ze względu na niewypały. Teraz możemy się poszczycić nie tylko najszerszymi plażami na wybrzeżu, ale także najbezpieczniejszymi – zapewniał prezydent miasta Janusz Gromek podczas przekazywania flagi ratownikom WOPR.

 To elitarne wyróżnienie jest nadawane przez Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej z Danii. Aby zdobyć Błękitną Flagę, gospodarze kąpielisk muszą m.in. regularne badać jakość wody, a wyniki udostępniać. Ważne jest także utrzymanie czystości na plaży, umieszczenie pojemników na śmieci umożliwiające segregację odpadów czy też promowanie poruszania się publicznymi środkami komunikacji.

– To wspaniale że nasza plaże będą się mogły poszczycić tym wyróżnieniem. Jestem pewien, że przełoży się to na obroty w moim lokalu – mówi Tomasz Maj (35 l.), restaurator z Kołobrzegu. Cieszą się także osoby wynajmujące pokoje. – Teraz reklamując swoje kwatery będę mógł pokazać gościom że nie jadą byle gdzie tylko na jedne z najpiękniejszych plaż w Polsce – mówi Michał Kozłowski (34 l.). Do tego elitarnego grona w woj. zachodniopomorskim należy w tym roku 15 plaż. Są to Jarosławiec, Ustronie Morskie, Kołobrzeg – plaża centralna, Kołobrzeg – plaża zachodnia, Mrzeżyno, Niechorze, Pogorzelica, Rewal, Trzęsacz,  Pustkowo, Pogorzelica, Międzyzdroje, Świnoujście – Uznam  oraz dwa kąpieliska, które nie są bezpośrednio położone nad Morzem Bałtyckim: Zieleniewo nad Jeziorem Miedwie i Stępnica nad Zalewem Szczecińskim.

Źródło - fakt.pl

 

Słowa kluczowe: