When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Gwałtowne burze przeszły nad Mazurami

T
30 lipca 2012, 10:57

Pogoda znów pokazała niszczycielską moc: biały szkwał na Mazurach wywracał żagłowki, wichura zrywała dachy na Mazowszu i wyrywała drzewa! 

Gwałtowne burze przeszły nad Mazurami

Nad mazurskimi jeziorami przeszła w niedzielę nawałnica, która wywróciła wiele żaglówek i łodzi. MOPR musiał wyciągnąć z wody 30 osób. 4 jachty poszły na dno. Szkwał miał siłę 10 w skali Beauforta.

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe rozpoczęło akcję ratunkową, ale na szczęście nikt nie zginął. Burze połączone z silnym wiatrem przewróciły także na Warmii i Mazurach około 100 drzew, która zatarasowały drogi. W Mrągowie nawałnica uszkodziła sprzęt montowany w amfiteatrze, na którym miał się odbyć Piknik Country. Lekko ranny został jeden z techników.

Po południu ogromna wichura przeszła nad powiatem wołomińskim nad Mazowszem, gdzie zerwała dachy z dziewięciu domów oraz dwóch budynków gospodarczych i powaliła ok. 50 drzew w miejscowościach Lasków, Małopole, Trojany i Kołaków.

W sobotę i niedzielę do godz. 6 rano straż pożarna interweniowała w całym kraju 321 razy. 150 interwencji związanych z burzami i deszczami było w woj. wielkopolskim: w powiecie poznańskim, obornickim, gdzie uszkodzono osiem dachów, a także w samym Poznaniu, gdzie zostały uszkodzone dwa dachy.

W miejscowości Białe Błota koło Bydgoszczy doszło do oberwania chmury. W woj. kujawsko-pomorskim straż pożarna interweniowała 20 razy. Strażacy interweniowali także w woj. dolnośląskim, lubuskim, zachodniopomorskim, łódzkim i pomorskim.

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: