When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Wysadziło elektrownię Turów! Są ranni!

T
25 lipca 2012, 11:52

Potężny wybuch wstrząsnął elektrownią Turów w Bogatyni na Dolnym Śląsku. Po chwili nad elektrownią pojawiła się łuna ognia. Eksplodował pył węglowy. Ranne są 4 osoby

Wysadziło elektrownię Turów! Są ranni!

Wybuch miał miejsce w górnej części 40-metrowego bloku energetycznego numer jeden. Był on wyłączony z powodu trwającego remontu. Ogień rozprzestrzenił się na dach sąsiedniego bloku. Łuna byłą widoczna w promieniu kilku killmetrów. Do szpitala trafili czterej pracownicy elektroni Turów, którzy zostali zranieni odłamkami betonu. Odpadły one czasie wybuchu z komina.

Na szczęście w środę rano strażakom udało się opanować pożar. Nie ma też żadnego zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Nie ma też kłopotów z dostawami prądu. 

Elektrownia Turów pracuje nieprzerwanie od 1962 roku. W 2005 roku zakończono jej kompleksową modernizację. Jest najnowocześniejszą w kraju elektrownią opalaną węglem brunatnym. Dysponuje 9 blokami.

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: