When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Parki Narodowe USA

T
20 lipca 2012, 14:44

Fotopodróż

Parki Narodowe USA

Park Narodowy Great Smoky Mountains - park narodowy położony na pograniczu stanów Karolina Północna i Tennessee. Założony 15 czerwca 1934 roku w paśmie górskim Appalachów.
Park Narodowy Wielkiego Kanionu. Został utworzony w 1919 roku i jest jednym z najstarszych parków narodowych w USA.
Park Narodowy Arches – park narodowy położony we wschodniej części stanu Utah w USA.
Park Narodowy Haleakalā - park narodowy w Stanach Zjednoczonych, na wyspie Maui w stanie Hawaje.
Słynny Park Narodowy Yellowstone
Park Narodowy Mount Rainier - park narodowy położony w południowej części stanu Waszyngton. Nazwa parku pochodzi od położonej na jego terenie góry Mount Rainier.
Park Narodowy Wulkany Hawai'i. Charakterystycznym elementem parku są krajobrazy wulkaniczne.
Park Narodowy Everglades. Jest to największy obszar dzikiej przyrody subtropikalnej, zachowany w Stanach Zjednoczonych. Jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym w kontynentalnej części USA.
Park Narodowy Glacier. Utworzony w 1910 roku park zajmuje powierzchnię 4102 km² i obejmuje swoim zasięgiem dwa pasma górskie w obrębie Gór Skalistych.
Park Narodowy Bryce Canyon.Nazwa parku oraz kanionu pochodzi od nazwiska mormońskiego pioniera Ebenezera Bryce'a.
Park Narodowy Jeziora Kraterowego. Na jego terenie znajduje się Jezioro Kraterowe o głębokości 597 m. Jest to najgłębsze jezioro w USA, a siódme co do głębokości na świecie.
Park Narodowy Olympic. Park narodowy Olympic został utworzony w 1938 roku w miejsce istniejącego od 1909 roku pomnika narodowego Mount Olympus National Monument.
Park Narodowy Sekwoi. Park słynie z rosnących w nim mamutowców olbrzymich, w tym największego drzewa na świecie nazwanego General Sherman Tree.
Park Narodowy Denali. Park narodowy położony w USA w południowej części stanu Alaska.
Park Narodowy Doliny Śmierci.Cechą charakterystyczną doliny jest niezwykle wysoka temperatura powietrza dochodząca do 50 °C.
Park Narodowy Wind Cave. Dakota Południowa.
Park Narodowy Shenandoah. Park narodowy położony w USA w stanie Wirginia, w Paśmie Błękitnym.
Park Narodowy Acadia.Jest on jedynym parkiem narodowym w stanie Maine i znajduje się głównie na wyspie Mount Desert u wybrzeży stanu.
Park Narodowy Gór Skalistych
Park Narodowy Badlands położony w południowo-zachodniej części stanu Dakota Południowa w Stanach Zjednoczonych.
Park Narodowy Yosemitepołożony w środkowej Kalifornii, na zachodnich zboczach gór Sierra Nevada.
Park Narodowy Redwood ołożony w północnej części stanu Kalifornia. Nazwa parku pochodzi od sekwoi wieczniezielonych (ang. redwood), które rosną na jego terenie.
Park Narodowy Joshua Tree w południowo-wschodniej części Kalifornii. Nazwa parku wywodzi się od charakterystycznych drzew Jozuego, które występują powszechnie na jego terenie.

Słowa kluczowe: