When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Tony ryb na polskiej drodze (foto)

T
11 lipca 2012, 12:20

Na zwykłej drodze w Kołobrzegu pojawiły się tony martwych ryb. Szybko okazało się jednak, że ryby nie spadły z nieba, ale wyślizgnęły się z naczepy tira. Pokryły ulicę na długości 500 metrów!

Tony ryb na polskiej drodze (foto)

Kierowca tira przewożącego 24 tony martwych ryb, przeznaczonych na mączkę nie zauważył, że otworzyła mu się klapa naczepy. Cały, bardzo cuchnący ładunek wylądował na ulicy. Kilkadziesiąt osób przez 9 godzin starało się doprowadzić drogę do ładu.

Początkowo nie wiedziano jak usunąć tak wielką ilość cuchnącej masy. Najpierw pługiem została zgarnięta w pryzmy, a później łopatami załadowana z powrotem na tira. Następnie droga została umyta detergentami i posypana piaskiem.

– Nie potrafię wyjaśnić dlaczego klapa się otworzyła, prawdopodobnie gdy przyśpieszałem ładunek przesunął się do tyłu i zbyt duży nacisk spowodował otwarcie skrzyni ładunkowej – mówił roztrzęsiony kierowca, Jakub C. (26 l.).

Został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych za złe zabezpieczenie ładunku, a koszty akcji czyszczenia drogi są wstępnie szacowana na 20 tysięcy złotych i zostaną pokryte z ubezpieczenia samochodu. 

Źródło - fakt.pl

 

Słowa kluczowe: