When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Nawałnica zniszczyła miasteczko

T
5 lipca 2012, 10:58

Wielki jak piłki golfowe grad zniszczył w Bisztynku dachy 300 budynków oraz uszkodził wiele samochodów

Nawałnica zniszczyła miasteczko

 

Potworny dramat mieszkańców Bisztynka na Warmii. Trwa tam naprawianie szkód wyrządzonych przez nawałnicę, która przeszła nad miastem w środowe popołudnie. Silne burze, wiatr i gradobicie uszkodziły większość budynków w mieście. Zniszczonych jest ponad trzysta dachów oraz wiele samochodów.

W ciągu 15 minutowej nawałnicy miasto legło w gruzach – mówi burmistrz Bisztynka Jan Wójcik. W całej miejscowości nie ma choćby jednego nietkniętego przez kataklizm domu.

 Na miejsce ściągnięto kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej z okolicznych miejscowości. Strażacy zabezpieczają plandekami i folią aż trzysta zniszczonych dachów. Bez tej prowizorycznej osłony mieszkańcom trudno byłoby korzystać z domówi.

 Nad województwem po południu i wieczorem w środę przeszły silne burze. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach: lidzbarskim, kętrzyńskim, bartoszyckim i braniewskim, gdzie poprzewracane i połamane są drzewa. W całym województwie skutki nawałnicy usuwa kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej.

Źródło - fakt.pl

 

Słowa kluczowe: