When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Tu bezpiecznie się wykąpiesz

T
25 czerwca 2012, 10:58

Sanepid zbadał kąpieliska na Śląsku. Przedstawiamy, gdzie jest bezpiecznie.

Tu bezpiecznie się wykąpiesz

Sanepid zbadał stan wody na Śląskich kąpieliskach. Dziś dowiesz się, gdzie bezpiecznie będziesz mógł popływać.Wystarczy odrobina słońca, by na kąpieliskach znaleźć wolne miejsce. Warto wiedzieć, gdzie bezpiecznie można korzystać z kąpieli i słońca.

Sezon letni już otwarty. Pogoda udowodniła nam, że w czasie największych upałów nie ma nic lepszego jak wypoczynek nad wodą. Jednak nauczeni doświadczeniem z ubiegłorocznych lat przestrzegamy przed dzikimi kąpieliskami. Pływanie w niesprawdzonych miejscach może się tragicznie skończyć. W większości miast naszego regionu czynne już są kąpieliska i baseny odkryte, które zostały skontrolowane przez Sanepid.

W Bytomiu oddech w upalny dzień można złapać w zbiorniku Górnym w Kaletach i w Nakło Chechło. Ogromną popularnością cieszą się kąpieliska Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Zwłaszcza Pogoria III, gdzie oprócz opalania się na pięknej, czystej plaży, można pospacerować po molo, zagrać w piłkę, lub pojeździć na rowerze. 

– Na Pogorię przychodzę codziennie pospacerować z moją wnuczką Wiktorią (1 rok) – mówi Krystyna Cieślikiewicz (45 l.) – Odkąd ośrodek został gruntownie wyremontowany aż miło się tu siedzi. Molo, czysta plaża i woda zachęcają do spacerów.

W Dąbrowie Górniczej można jeszcze odpocząć na kąpieliskach Rogoźnik I i Rogoźnik II. Gliwiczanie mają kąpielisko w Czechowicach, a Tychy w Paprocanach. Kontroli sanepidu zostały poddane również kąpieliska Sosina w Jaworznie, Stawiki w Sosnowcu, oraz Makarena i Balaton w Wodzisławiu Śląskim.

– Zanim sezon w kąpieliskach zostanie otwarty badana jest woda na obecność bakterii i drobnoustrojów – tłumaczy rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Katowicach, Beata Kempa – W tych, które są otwarte można się bezpiecznie kąpać. 

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: