When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Szczury rządzą w Gdańsku

T
18 czerwca 2012, 10:30

Groza w Gdańsku! Miasto nawiedziła plaga szczurów. Gryzonie urzędują w centrum, kilkaset metrów od magistratu i jednego z największych gdańskich szpitali, Pomorskiego Centrum Traumatologii. Mieszkańcy są zaniepokojeni, bo szczury rozmnażają się rekordowym tempie i wygłodniałe zaczną atakować ludzi

Szczury rządzą w Gdańsku

Szczury w centrum Gdańska zauważono  kilka tygodni temu w niewielkim parku przy zbiorniku retencyjnym u zbiegu ul. Nowe Ogrody i Powstańców Warszawskich. Codziennie przechodzą tędy setki ludzi, rodziny z dziećmi, turyści.

– W pewnej chwili zobaczyłam, że przy stawku coś się rusza. Nie wierzyłam własnym oczom, kiedy spostrzegłam szczura. Najpierw był jeden, a po chwili całe stado! – opowiada z trwogą gdańszczanka Barbara Zielińska (58 l.). – Od razu zadzwoniłam do odpowiednich służb, ale nie widziałam, by ktokolwiek zajął się tą sprawą, a stawek codziennie widzę z okna. Minęło kilka tygodni, a szczurów jest coraz więcej, tam wszystko aż się rusza. Jak w horrorze!

Sprytne gryzonie szybko opanowują kolejne połacie terenu. Biegają w biały dzień między przechodniami. Nikogo i niczego się nie boją. Z pozoru wyglądają niewinnie, nawet dość ładnie, dlatego wielu przechodniów zatrzymuje się i rzuca im coś do jedzenia. Ale uwaga! Szczury mogą przenosić groźne choroby, z wścieklizną na czele.

Co na to gdańscy urzędnicy? Zapowiadają bezwzględną walkę z gryzoniami. – Sprawę przejęły Gdańskie Melioracje, usunięciem problemu zajmie się specjalistyczna firma – zapewnia Anna Dobrowolska (33 l.) z biura prasowego urzędu miasta w Gdańsku. – Apelujemy do mieszkańców, by gryzoni nie dokarmiać.

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: