Kołobrzeg będzie miał najszerszą plażę w Polsce

T
13 czerwca 2012, 10:45

Wąskie plaże, na których ludzie gniotą się jak sardynki w puszce - z tym kojarzył się Kołobrzeg. Ale to już wspomnienie, bo w tym sezonie plaże w Kołobrzegu będą najszersze w Polsce!

Kołobrzeg będzie miał najszerszą plażę w Polsce

Obiecuje to prezydent miasta Janusz Gromek. – W ramach odbudowy plaży firma z Gdańska naniesie na trzykilometrowym odcinku plaży 780 tys. metrów sześciennych piachu wydobytego z dna morza – mówi prezydent. – Aż się boję, że plaża będzie sięgać za paliki, ale przecież od nadmiaru głowa nie boli.

Inwestycja z ostrogami i i kamiennymi progami ma kosztować 55 mln złotych. To oznacza, że już w tym sezonie wczasowicze będą mogli opalać się i spacerować po szerokich na ponad 160 metrów plażach.

– To niewiarygodne, ale nasza plaża teraz będzie olbrzymia! – cieszy się pan Rafał Bogdanowicz, który prowadzi wypożyczalnię koszy i leżaków. – Teraz ludzie będą mieli gdzie leżeć i nikt nikomu nie będzie przeszkadzał. To będzie raj!

Kołobrzeskie plaże były już odbudowywane kilka razy, ale nigdy jeszcze nie prowadzono tak wielkiego remontu i nie nawieziono takiej ilości nowego piasku. A kamienne progi i ostrogi zapewnią trwałość – nawet największe sztormy nie pochłoną nowej wielkiej plaży!

Źródło - fakt.pl

 

Słowa kluczowe: