When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Kołobrzeg będzie miał najszerszą plażę w Polsce

T
13 czerwca 2012, 10:45

Wąskie plaże, na których ludzie gniotą się jak sardynki w puszce - z tym kojarzył się Kołobrzeg. Ale to już wspomnienie, bo w tym sezonie plaże w Kołobrzegu będą najszersze w Polsce!

Kołobrzeg będzie miał najszerszą plażę w Polsce

Obiecuje to prezydent miasta Janusz Gromek. – W ramach odbudowy plaży firma z Gdańska naniesie na trzykilometrowym odcinku plaży 780 tys. metrów sześciennych piachu wydobytego z dna morza – mówi prezydent. – Aż się boję, że plaża będzie sięgać za paliki, ale przecież od nadmiaru głowa nie boli.

Inwestycja z ostrogami i i kamiennymi progami ma kosztować 55 mln złotych. To oznacza, że już w tym sezonie wczasowicze będą mogli opalać się i spacerować po szerokich na ponad 160 metrów plażach.

– To niewiarygodne, ale nasza plaża teraz będzie olbrzymia! – cieszy się pan Rafał Bogdanowicz, który prowadzi wypożyczalnię koszy i leżaków. – Teraz ludzie będą mieli gdzie leżeć i nikt nikomu nie będzie przeszkadzał. To będzie raj!

Kołobrzeskie plaże były już odbudowywane kilka razy, ale nigdy jeszcze nie prowadzono tak wielkiego remontu i nie nawieziono takiej ilości nowego piasku. A kamienne progi i ostrogi zapewnią trwałość – nawet największe sztormy nie pochłoną nowej wielkiej plaży!

Źródło - fakt.pl

 

Słowa kluczowe: