When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Ekstremalne zjawiska pogodowe mogą zawitać jutro do Polski

T
7 czerwca 2012, 13:26

W kilku europejskich krajach wystąpiły niekorzystne zjawiska pogodowe.

Ekstremalne zjawiska pogodowe mogą zawitać jutro do Polski

 W Bułgarii doszło do gradobicia, Moskwa i Kijów zostały podtopione. Burze nadchodzą nad Polskę, pechowo akurat w dzień rozpoczęcia największej imprezy sportowej w historii naszego kraju.

W Bułgarii spadł grad wielkości kurzych jaj. Wiele upraw zostało zniszczonych. Ucierpiały też setki samochodów, które w większości przypadków mają porozbijane szyby i lakier. W niektórych przypadkach grad był tak duży, że spadając zyskiwał na tyle energii, aby przebijać dachy budynków.

 Również w Moskwie nadeszła sztormowa pogoda. Burze i grad nie były tak intensywne jak w Bułgarii, ale nadmiar wody dawał się we znaki kierowcom. Chmury spowodowały ciemności w ciągu dnia tak, że włączono nocne oświetlenie. Natychmiast całe miasto stanęło w korku.

Ekstremalne ulewy wystąpiły również na Ukrainie. W Kijowie doszło do zalania stacji metra.

Ekstremalna pogoda zdaje się przesuwać na zachód.  W dniu jutrzejszym w wielu miejscach naszego kraju prognozowane są burze. Miejmy nadzieje, że w trakcie otwarcia turnieju Euro 2012 i podczas meczów rozgrywanych w dniu jutrzejszym pogoda nie zaskoczy nas czymś ekstremalnym.

[http://zmianynaziemi.pl]

Słowa kluczowe: