When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

W świecie fantazji

T
15 marca 2012, 16:38

Na granicy malarstwa i fotografii

W świecie fantazji

Michał Karch urodzony w 1977 roku w Warszawie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Przygodę z fotografią rozpocząłem na początku lat dziewięćdziesiątych jednak moją największą pasją było malarstwo, dzięki któremu mogłem tworzyć trudniejsze do zrealizowania projekty. Nadszedł niestety okres kiedy z braku czasu musiałem rozstać się z pędzlem i płótnem?

Trzy lata temu znowu otworzyłem furtkę do mojego świata ale zupełnie innym kluczem. Wczesne fascynacje malarstwem i fotografią połączyłem za pomocą narzędzi cyfrowych w jedną całość. Dało mi to możliwość ingerencji w postrzeganą przez nas rzeczywistość, a co nie byłoby możliwe do uzyskania w ciemni przy użyciu tradycyjnych technik Większość moich prac jest podróżą do nieistniejących miejsc ze świata wyobraźni i snu. Inspiracje czerpię z twórczości innych artystów, bez znaczenia czy docierają do mnie za pomocą zmysłu wzroku czy słuchu. Staram się aby moje prace nie były zwykłymi obrazkami, aby coś pozwalało się zatrzymać oglądającemu na chwilę, wpłynąć na emocje i oderwać od rzeczywistości. Czy mi się to udaję oceńcie Państwo sami.

http://www.michalkarcz.galeriasart.pl/

Słowa kluczowe: