When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Turyści utknęli w górach. Nie chcieli zejść z GOPR-owcami!

T
23 stycznia 2012, 10:30

22 turystów zabłądziło w górach. Byli zmęczeni, zmarznięci i wyczerpani. Ratownicy GOPR dotarli do nich, ale ci... nie zeszli na dół. Zamiast tego założyli biwak i zostali na noc w górach. Rano nie byli już w stanie zejść samodzielnie!

Turyści utknęli w górach. Nie chcieli zejść z GOPR-owcami!

Jak podawał tvn24.pl turyści byli uwięzieni na Babiej Górze (Beskid Żywiecki). Akcje ratunkową w nocy utrudniały ekstremalne warunki pogodowe - padał śnieg i wieje wiatr.

Turyści byli w kilku grupach. Kilka minut przed godziną 20 ratownicy dotarli do pierwszej grupy 3 osobowej i 13 osobowej. Po godzinie 21 GOPR-owcy na skuterach odnaleźli dwie kolejne osoby.

W sumie 22 osoby udało się sprowadzić do schroniska na Markowych Szczawinach. Siedmiu turystów zostało pod szczytem. Rano okazało się, że nie mogą zejść samodzielnie, a GOPR-owcy otrzymali kolejną prośbę o pomoc. - Na chwilę obecną szykujemy kolejne wyjście ratowników w góry. Akcja będzie na pewno łatwiejsza, bo jest jasno, ale warunki są nadal bardzo trudne - powiedział tvn24.pl Artur Jeziorski z GOPR. Około południa w niedzielę ratownicy dotarli już do wszystkich, który utknęli w górach.

[OO, KKA, tvn24.pl, fakt.pl]