When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Polacy odcięci od prądu. Przez śnieg!

T
19 grudnia 2011, 09:27

Aż 3700 domów w Bieszczadach zostało pozbawionych prądu, na skutek silnych opadów śniegu w nocy z soboty na niedzielę. Skutki awarii są wciąż usuwane

Polacy odcięci od prądu. Przez śnieg!

Pierwszy śnieg pojawił się już w górach. Pojawiły się też pierwsze problemy związane z silnymi opadami. W nocy z 17 na 18 grudnia ciężka warstwa śniegu odcięła Ustrzyki Dolne i Ustrzyki Górne od prądu.

- Uszkodzonych jest osiem linii i 87 stacji transformatorowych. Trudno w tej chwili powiedzieć, kiedy awarie zostaną usunięte. Warunki na miejscu są bardzo ciężkie, prace utrudniają nam opady śniegu - słowa Jerzego Hałucha, dyżurnego dyspozytora w rzeszowskim oddziale spółki PGE Dystrybucji, przytoczyła "Gazeta Wyborcza".

Utrudnienia pojawiły się też na bieszczadzkich drogach, gdzie zalega błoto pośniegowe.

W całej Polsce straż pożarna od piątku wieczorem interweniowała 500 razy. W województwach najbardziej dotkniętych żywiołem (Małopolskie, Podkarpackie, Dolnośląskie, Opolskie i Śląskie) średnio straż od rana do sobotniego popołudnia była wzywana kilka razy.

undefined

W Bieszczadach utrudnienia z powodu śniegu
Tak wyglądał pierwszy weekend po opadach śniegu

Źródło - fakt.pl

Autor - Łukasz Płocki

Słowa kluczowe: