When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Huragan Rina przybiera na sile

T
25 października 2011, 12:37

Burza tropikalna Rina w poniedziałek przemieniła się w huragan

Huragan Rina przybiera na sile

Burza tropikalna Rina w poniedziałek przemieniła się w huragan 1 kategorii według skali Saffira Simpsona – poinformowało Centrum badania huraganów w Miami.

Według danych fachowców, obecnie huragan znajduje się w 580 km na północny wschód od miasta Chetumal (Meksyk)  i porusza się w północno zachodnim kierunku. Prędkość wiatru sięga 120 km/godz.Oczekuje się, że we wtorek Rina przekształci się w huragan 2 czy 3 kategorii.

Skala Saffira Simpsona - skala opracowana w 1969 przez inżyniera Herberta Saffira oraz dyrektora National Hurricane Center Boba Simpsona w celu klasyfikacji huraganów wg intensywności wiatrów ciągłych. Służy ona do oszacowania potencjalnych szkód, powstałych w momencie wejścia huraganu na ląd. Jest ona stosowana tylko w przypadku sztormów powstałych na Oceanie Atlantyckim i północnym Pacyfiku na wschód od międzynarodowej linii zmiany daty. W przypadku innych sztormów stosowane są odmienne metody oceny.

Słowa kluczowe: