When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Wybryk natury spod Świebodzina!

T
25 października 2011, 12:13

Cudze chwalicie, swego nie znacie! Nie trzeba jechać do zoo w egzotycznym zakątku świata, ale na własne oczy ujrzeć prawdziwe cudo natury. 

Wybryk natury spod Świebodzina!

 

Cudze chwalicie, swego nie znacie! Nie trzeba jechać do zoo w egzotycznym zakątku świata, ale na własne oczy ujrzeć prawdziwe cudo natury. A takim jest biały jak śnieg daniel, spokojnie skubiący trawkę pod Świebodzinem (woj. lubuskie).

Juliusz (4 l.) jest absolutną gwiazdą maleńkiego zoo w Mostkach. Jego futro, zamiast tradycyjnych białych kropek na beżowym tle jest śnieżnobiałe. Taki okaz trafia raz na kilkaset tysięcy.

Daniela Juliusza wypatrzył w dużym stadzie hodowlanym koło Żar Janusz Marcinkiewicz, właściciel ogrodu zoologicznego w Mostkach.

 – Spojrzałem na niego i od razu wiedziałem, że to absolutny wybryk natury, ale jakże piękny! – mówi nam Marcinkiewicz. Daniel ze stoickim spokojem przyjął propozycję przeprowadzki do Mostek.

 Po przybyciu natychmiast zaprzyjaźnił się z dwoma biegającymi po jego zagrodzie... kurami. Co nie przeszkadza mu kaprysić, jak prawdziwa gwiazda.

 – Nikogo do siebie nie dopuszcza, chodzi swoimi ścieżkami, ale takie niebywałe okazy natury mają w końcu swoje prawa – mówi opiekun daniela albinosa Andrzej Józefowicz (60 l.).

Biały Daniel to rzadkość
Pan Andrzej zajmuje się Danielem
Daniel ma wspaniałe poroże

Źródło - fakt.pl

 

Słowa kluczowe: