When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Kolejna burza tropikalna powstała nad Pacyfikiem

T
23 września 2011, 12:17

22 września nad Pacyfikiem wystąpił nowy huragan Hilary. 

Kolejna burza tropikalna powstała nad Pacyfikiem

22 września nad Pacyfikiem wystąpił nowy huragan Hilary. W obawie przed zbliżającym się żywiołem dla mieszkańców Meksyku wydano ostrzeżenie. Według informacji podanej National Hurricane Center w Miami, dzisiaj huragan Hilary osiągnie 4 kategorię w pięciostopniowej skali Saffira Simpsona٭ Wiatr wieje z prędkością 217 km na godzinę, Meteorolodzy prognozują, że huragan dotrze do Meksyku w piątek wieczorem. Wówczas huragan znajduje się w 137 km na południowy zachód od Acapulco i przesuwa się na zachód z prędkością 15 km na godzinę.

٭Skala Saffira-Simpsona - skala opracowana w 1969 przez inżyniera Herberta Saffira oraz dyrektora National Hurricane Center Boba Simpsona w celu klasyfikacji huraganów wg intensywności wiatrów ciągłych. Służy ona do oszacowania potencjalnych szkód, powstałych w momencie wejścia huraganu na ląd. Jest ona stosowana tylko w przypadku sztormów powstałych na Oceanie Atlantyckim i północnym Pacyfiku na wschód od międzynarodowej linii zmiany daty. W przypadku innych sztormów stosowane są odmienne metody oceny.

 

 

Słowa kluczowe: