When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Szczyt sezonu huraganowego

T
2 sierpnia 2011, 11:12

Huragan „Eugene „ i cyklon tropikalny „Emily” powstały nad Meksykiem i Karaibami 

Szczyt sezonu huraganowego

Huragan „Eugene „ i cyklon tropikalny „Emily” powstały nad Meksykiem i Karaibami – poinformowało Centrum Badania Huraganów w Miami na Florydzie.

Cyklon tropikalny „Eugene” narodził się  nad wodami Pacyfiku jeszcze w niedzielę, prędkość wiatru wiejącego dookoła oka cyklonu wynosi 120 km/godz. Obecnie huragan znajduje się w odległości 660 km na południowy zachód od miasta Zihuatanejo i porusza się na północny zachód z prędkością 16 km/godz. „Eugene” to już 5 cyklon tropikalny, który powstał nad Pacyfikiem w tym roku.

W poniedziałek nad Atlantykiem utworzył się sztorm tropikalny „Emily”, teraz huragan znajduje się w odległości 565 km od wyspy Puerto Rico, wiatr w porywach sięga 65 km/godz. „Emily” porusza się na zachód z prędkością 28 km/godz.

Według Służby Meteorologicznej Meksyku w 2011 roku oczekiwane są 17 huraganów, osiem nad Pacyfikiem i dziewięć nad Atlantykiem.