When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Huragan Dora grozi Meksykowi

T
21 lipca 2011, 10:16

Huragan czwartej kategorii według skali Saffira-Simpsona, przejdzie wzdłuż wybrzeża Meksyku.

Huragan Dora grozi Meksykowi

Według danych Krajowego Centrum Huraganów w Miami, huragan znajduje się w odległości 355 km na południowy zachód od Lazaro Cardenas. Towarzyszy mu wiatr, wiejący ze stałą prędkością 215 km/godz. Huragan porusza się wzdłuż wybrzeża Meksyku, w piątek spodziewane jest osłabnięcie siły wiatru. Jednak władzy Meksyku wydały ostrzeżenie przed huraganem w Lazaro Cardenas doprylądku Cabo Corrientes.

Skala Saffira-Simpsona - skala opracowana w 1969 przez inżyniera Herberta Saffira oraz dyrektora National Hurricane Center Boba Simpsona w celu klasyfikacji huraganów wg intensywności wiatrów ciągłych. Służy ona do oszacowania potencjalnych szkód, powstałych w momencie wejścia huraganu na ląd. Jest ona stosowana tylko w przypadku sztormów powstałych na Oceanie Atlantyckim i północnym Pacyfiku na wschód od międzynarodowej linii zmiany daty. W przypadku innych sztormów stosowane są odmienne metody oceny.

Słowa kluczowe: