When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Rzeki na ulicach Kabulu

T
11 kwietnia 2011, 13:17

Niektóre ulice Kabulu są podobne do rzek. Deszcz tutaj pada już od dwóch dób. Jest to dość niezwykłe zjawisko dla stolicy Afganistanu.

Rzeki na ulicach Kabulu

W mieście trwa aktywna rekonstrukcja dróg, które służą mieszkańcom już od 40 lat. I wygląda na to, że coś jest nie tak w nowych drogach. Ogromne odcinki w tej chwili są całkiem zalane wodą.

Kierowcy jeżdżą raczej na glisserach niż na samochodach. Ale cieszą się z tego - pozwala to uniknąć kolejnego mycia. Dzieci też cieszą się z powodzi - chłopczyki rzucaja w wodę kamienie, a dziewczynki spacerują ulicami z parasolami. Nie sprzyja pogoda tylko zwierzętam, które chowają się przed deszczem u ścian budynków.

Na początku roku 2011, który zaczął się tutaj 21 marca, eksperci ONZ prognozowali silną suszę w Afganistanie, bo zimą tutaj prawie nie było śniegu. Ale natura zdecydowała, że będzie inaczej. Teraz już rolnicy będą miały dośc wody latem i nawet jesienią.

Słowa kluczowe: