When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Nowe eksplozje na elektrowni Fukushima

T
15 marca 2011, 10:51

Dzisiaj rano na stacji Fukushuma-1 miały miejsce jeszcze dwie eksplozje. Tym razem na II i IV reaktorach. Wybuch na II reaktorze uszkodził zbiornik. Władze informują o uwolnieniu do atmosfery radiacji, zagrażającej zdrowiu.

Nowe eksplozje na elektrowni Fukushima

Na czwartym reaktorze powstał pożar, ale został natychmiast zgaszony. Media informują, że poziom radiacja już podwyższył się w Tokio, ale na razie nie zagraża zdrowiu mieszkańców stolicy.

Po silnym trzęsieniu zieni elektrownia Fukushima jest w stanie awaryjnym Premier Naoto Kan uznał że paliwo jądrowe może sie roztopić.

Pierwszy wybuch na elektrowni Fukushima odnotowano 12 marca, wczoraj miał miejsce drugi wybuch. W okolicach elektrowni są juz pierwsze przypadki opromieniowania radiacyjnego. A w miejscowościach poszkodowanych przez trzęsienie ziemi trwają akcje ratownicze. Władze przypuszczają, że ilość ofiar może przekroczyć sześć tysięcy osób.