When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Okropna burza w Stanach Zjednoczonych

T
28 października 2010, 12:07

Potężna burza w ostatnie dni przeszła przez większą część Stanów Zjednoczonych. Wywołała silne wiatry, deszcze, tornado a nawet śneig w niektórych regionach środkowego zachodu.

Okropna burza w Stanach Zjednoczonych

We wtorek porywy wiatru sięgały 130 kilometrów na godzinę. Na środkowym zachodzie i na południu burza niszczyła wszystko, w tym drzewa, linie elektroenergetyczne, zrywała dachy i zakłócała ruch transportu.

Nawałnica powstała w nocy na środę. W stanach Dakota i Minnesota spowodowała śneg. Silny wiatr oczekiwany jest w innych stanach. W Dakocie spadło 20 centymetrów śniega.

W środę w Dakocie Północnej ogłoszono ostrzeżenie sztormowe, oczekują tam na 25 centymetrów śniegu. Śnieg oczekiwany też jest w stanach Wisconsin, Minnesota i Południowa Dakota. Intensywność burzy zaskoczyła meteorologów. Jego siła równa się sile huraganu trzeciej kategorii.

Odnotowane we wtorek ciśnienie atmosferyczne było najbardziej niskim ciśnieniem dla nie tropikalnego sztormu  za całą historię prowadzenia pomiarów.

Szybka burza niedługo dotarła zachodniego wybrzeża. Jej siła znacznie przekraczała normę dla tej pory roku.

We wtorek w stanie Indiana powstało siedem tornado, ale nie ma żadnych informacji o ofiarach czy zniszczeniach.

 

Słowa kluczowe: