Żadnych szans dla złego humoru

T
27 października 2015, 12:35

Złoty październik większości ludzi kojarzy się ze złym humorem, depresją jesienną, brakiem sił, sennością.

Żadnych szans dla złego humoru

Cóż mówić o pochmurnym i zimnym listopadzie? W tym okresie właśnie organizmowi brakuje witamin i substancji pożytecznych. Istnieje kilka pewnych sposobów na poprawienie humoru o tej porze roku.

Lekarze udowodnili, że produkty całoziarnowe powodują, że jesteśmy szczęśliwsi. Zawierają tryptofan, stymulujący wydzielenie hormonu szczęścia serotoniny. Proso jest bardzo dobrym środkiem przeciwdepresyjnym. Czy widziałeś kiedyś smutnego kanarka?

Aromaty pomogają się odprężyć, wspomnieć o lecie. Kilka kropel zapachu jabłkowego albo kwiatowego w aromalampie zmuszą zrelaksować się i poczuć letnią lekkość.

Organizm potrzebuje witaminy D, którą głównie dostaje ze światłem słonecznym. W zimne i pochmurne dni brak tej witaminy kompensować można grzybami, jajkami i tranem.

Pomaga też piękna muzyka. Aktywuje ona części mózgowia, odpawiadające za poczucie szczęścia. Jaskrawe ubrania, świeże powietrze, gorące kakao też poprawią humor. Nawet kiedy dni są krótkie i szare należy pamiętać, że nie ma złej pogody.