When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Cyklon Metthew zabija ludzi

T
29 września 2010, 16:53

Sześć osób zginęło w Meksyku wskutek powodzi, spowodowanych cyklonem Metthew. Jeszcze czterech meksykańczyków uważane są za zaginione bez wieści.

Cyklon Metthew zabija ludzi

Najwięcej strat Metthew spowodował w południowym stanie Chiapas, gdzie zginęło cztery osoby i trzy uważa się za zaginione bez wieści. Powódź poszkodowała około 800 domów i spowodowąło olbrzymie straty infrastruktury, potężne potoki rzek zniszczyły trzy mosty.

Powodzie spowodowane cyklonem Metthew na terenie północnego meksykańskiego stanu Nuevo Leon, zabiły dwóch osób, jedna zaginęła bez wieści. W stolicy stanu Montereju obsunęła się jedna z dzielnic, znajdująca się u podnoża wzgórza. Tony ziemi i kamieni zasypały dziewięć samochów. Na szczęście mieszkańcy zostały ewakuowane w czas, dlatego ludzkich ofiar nie ma.

Z kilku innych stanów meksykańskich też nadeszła informacja o rozlewie rzek, które zatopiły miejscowości i uszkodziły ponad tysiąc domów. Powodzie rozmyły drogi i spowodowały straty w rolnictwie.

Cyklon Metthew powstał w końcu zeszłego tygodnia. Na początku miał siłę sztormu tropikalnego, a potem osłabł. Mimo to spowodował on silne powodzie na obszernych terenach Meksyku i w krajach Ameryki Centralnej, ofiarami których zostały tysiące osób.

 

Słowa kluczowe: