Cyklon Metthew zabija ludzi

T
29 września 2010, 16:53

Sześć osób zginęło w Meksyku wskutek powodzi, spowodowanych cyklonem Metthew. Jeszcze czterech meksykańczyków uważane są za zaginione bez wieści.

Cyklon Metthew zabija ludzi

Najwięcej strat Metthew spowodował w południowym stanie Chiapas, gdzie zginęło cztery osoby i trzy uważa się za zaginione bez wieści. Powódź poszkodowała około 800 domów i spowodowąło olbrzymie straty infrastruktury, potężne potoki rzek zniszczyły trzy mosty.

Powodzie spowodowane cyklonem Metthew na terenie północnego meksykańskiego stanu Nuevo Leon, zabiły dwóch osób, jedna zaginęła bez wieści. W stolicy stanu Montereju obsunęła się jedna z dzielnic, znajdująca się u podnoża wzgórza. Tony ziemi i kamieni zasypały dziewięć samochów. Na szczęście mieszkańcy zostały ewakuowane w czas, dlatego ludzkich ofiar nie ma.

Z kilku innych stanów meksykańskich też nadeszła informacja o rozlewie rzek, które zatopiły miejscowości i uszkodziły ponad tysiąc domów. Powodzie rozmyły drogi i spowodowały straty w rolnictwie.

Cyklon Metthew powstał w końcu zeszłego tygodnia. Na początku miał siłę sztormu tropikalnego, a potem osłabł. Mimo to spowodował on silne powodzie na obszernych terenach Meksyku i w krajach Ameryki Centralnej, ofiarami których zostały tysiące osób.

 

Słowa kluczowe: