Znaki zodiaku - daty, charakterystyka, opisy

Baran 21 marca — 19 kwietnia

Barany wyróżniają się wybuchową naturą. Przedstawiciele tego znaku zodiaku szybko się rozpalają i ekscytują wszystkim, co nowe, ale także szybko się studzą, jeśli stracą zainteresowanie. Z tego powodu często nie kończą rozpoczętej pracy. Fascynuje ich wszystko, co nowe. Baran jest agresywny, energiczny, bezpośredni i żądny przygód. Ważne jest, aby realizował się jako osobowość, a także konieczne jest dla niego, aby był numerem 1 we wszystkim i zawsze.

Byk 20 kwietnia — 22 maja

Przedstawiciele tego znaku wyróżniają się zafiksowaniem na rzeczach materialnych. Niezawodność i stabilność finansowa są dla Byka bardzo ważne. Osoby spod tego znaku nie robią nic, co byłoby bez sensu. W każdym swoim działaniu Byki szukają dla siebie korzyści i zysku. Byki to właściciele, więc w relacjach osobistych są zazdrosne.

Bliźnięta 23 maja — 21 czerwca

Bliźnięta są bardzo dociekliwym znakiem zodiaku i zawsze zadają pytanie: "dlaczego?". Interesuje je wszystko, ale zadowala ich powierzchowna wiedza o wszystkim. Nie są zainteresowane zagłębianiem się w temat. Są to bardzo mobilni ludzie, można ich np. łatwo nakłonić do podróży lub zmiany rodzaju działalności. Bliźnięta mają szerokie perspektywy, więc zawsze jest ciekawie z nimi przebywać. Ich ciekawość pomaga wesprzeć każdy temat w rozmowie.

Rak 22 czerwca — 22 lipca

Raki są najbardziej uduchowionym i troskliwym znakiem. Najważniejsze dla nich są: dom, dzieci, rodzina i troska o sąsiada. Ich celem jest uczynienie wszystkiego, aby dom był przytulny i wygodny. Raki bardzo troszczą się o swoje zdrowie i dlatego wybierają tylko smaczną i zdrową żywność. Lubią nie tylko gotować, ale także nakrywać pięknie do stołu. Bardzo ważne są dla nich ciepłe, szczere rozmowy przy stole z całą rodziną. Kobiety są gospodyniami domowymi i nie płoną chęcią zrobienia kariery. Jeśli wybiorą zawód, na pewno będzie kojarzył się z dziećmi lub domem.

Lew 23 lipca — 23 sierpnia

Uwaga z zewnątrz jest dla Lwa bardzo ważna, nie wspominając już o uwadze bliskich i znajomych. Lwy bardzo kochają siebie, a także mogą wydać wszystko, co mają na swoich bliskich, nie myśląc o potrzebach innych. Muszą błyszczeć i otrzymywać laury sukcesu. Lubią rządzić i dowodzić. Pomimo swojego egoizmu, jeśli Lew otrzyma podziw pod swoim adresem, może hojnie odpowiedzieć.

Panna 24 sierpnia — 22 września

Panny zwracają uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Są w pełni świadome rzeczywistości, zwłaszcza w jej drobnych aspektach, które inni mogą przegapić lub uznać za nieistotne. Jako znak związany z żywiołem Ziemi, Panna jest bardzo skrupulatna i sumienna w swoich działaniach. Dla Panien bardzo ważny jest też porządek.

Waga 23 września — 22 października

Waga, należąca do żywiołu Powietrza, kocha inteligencję. Osoby spod tego znaku chłoną wiedzę i zbierają informacje, aby uzyskać wyważoną opinię na każdy temat. Wagi są niezwykle uczciwe, szczere i prawdomówne. Jednocześnie nadmierne pragnienie obiektywności i chęć rozważenia wszystkich czynników często sprawia, że ​​Waga jest niezdecydowana i trudno jej podejmować decyzje. Waga bardzo kocha harmonię i dąży do niej prawie przez całe życie.

Skorpion 23 października — 21 listopada

Skorpiony charakteryzują się niespotykaną siłą emocji i siłą woli. Scorpion ma moc powstać z popiołów ruin i zbudować od podstaw pałac o niespotykanej urodzie. To najseksowniejszy znak, który ma potężną energię seksualną. W Skorpionie jest tak dużo energii, że jeśli nie jest używana, może „zakwasić” i zamienić się w choroby. Skorpiony mają bardzo silny związek z przeszłością, widzą swoje “przeszłe życia”. Skorpiony mają silną intuicję i dlatego zawsze wyczuwają niebezpieczeństwo.

Strzelec 22 listopada — 21 grudnia

Strzelec jest miłośnikiem przygód i zmian. Osoby spod tego znaku lubią podróżować, przyciągają ich nowe miejsca, miasta i kraje. Strzelce zawsze osiągają wszystko, czego chcą. Myśląc o czymś, zawsze widzą efekt końcowy i dlatego szybko do niego docierają. Strzelców nie można trzymać w domu, lubią bawić się na hałaśliwych imprezach. Są otwarci na postrzeganie wszystkiego, co nowe, co poszerza zakres rozumienia. Przedstawiciele znaku Strzelca nie mogą żyć w restrykcyjnych granicach, muszą je poszerzać. Strzelce starają się poznać wyższe ja, filozofię i religię.

Koziorożec 22 grudnia — 19 stycznia

Koziorożce są koneserami czasu. Są to osoby ambitne, pracowite i zorganizowane. Dla Koziorożca praca jest najważniejsza. Posiadają unikalną umiejętność budowania i tworzenia różnorodnych struktur, od małych po duże korporacje o znaczeniu globalnym. Koziorożec to bardzo wytrzymały znak, który ma dobre zdrowie. Z biegiem lat nie starzeje się, ale nabiera życiowego doświadczenia i mądrości oraz staje się młodszy. Koziorożce mają doskonałe umiejętności organizacyjne.

Wodnik 20 stycznia — 18 lutego

Wodnik jest miłośnikiem wolności. Nie toleruje żadnych ograniczeń. Osoby spod tego znaku lubią wszystko, co niezwykłe, oryginalne i wyjątkowe. Poszukują nowych, nietypowych sposobów na zarabianie pieniędzy, chcą wyróżnić się spośród wszystkich przynajmniej jednym drobiazgiem. Jeśli podróżują, powinno to być egzotyczne miejsce, w którym było niewiele osób. Wodniki bardzo cenią przyjaźń i są gotowe na wszystko dla osoby, na której im zależy. Mają ekscentryczny temperament, determinację i upór. Przedstawiciele tego znaku mają szerokie spojrzenie, są zabawni i ciekawi.

Ryby 19 lutego — 20 marca

Ryby to znak nadwrażliwości. Często próbują robić to, co muszą, ale nie można ich nazwać ludźmi o silnej woli. Przedstawiciele tego znaku są bardzo zależni od okoliczności. Nie są wojownikami i trudno im samodzielnie podejmować decyzje. Ryba to senny znak. Ten znak jest ostatnim w kręgu zodiaku, więc zebrał doświadczenie wszystkich innych zodiaku i jest najmądrzejszy. Ryby są bardzo wrażliwe na innych ludzi. Są w stanie wczuć się i zawsze wyczuć czyjś smutek.

Pogoda w Polsce

+17°
Olsztyn
+18°
Poznań
+18°
Szczecin
+17°
Łódź
+16°
Lublin
+17°
Warszawa
+15°
Kraków
+17°
Wrocław
+17°
Opole
+15°
Rzeszów
+17°
Białystok
+18°
Gdańsk
+15°
Kielce
+17°
Katowice
+17°
Zielona Góra
+18°
Kalisz
+18°
Koszalin
+17°
Płock
+16°
Radom
+17°
Częstochowa
+16°
Bydgoszcz