Wichury w Warszawie

T
13 czerwca 2017, 10:22

Powyrywane drzewa, pozrywane sieci trakcyjne, powybijane okna.

Wichury w Warszawie

Tak wygląda Warszawa po przejściu silnej wichury. Przez wiatr nieprzejezdny jest most Śląsko-Dąbrowski. Warszawiacy muszą się liczyć z utrudnieniami komunikacyjnymi w całym mieście - dotyczy to zarówno kierowców samochodów, jak i pasażerów komunikacji miejskiej.

Wichura, jaka w poniedziałek po południu przeszła nad Warszawą, wywołała sporo zamieszania. Strażacy otrzymali kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących powalonych drzew i połamanych konarów. Najpoważniejsze dotyczą drzew, które obaliły się na pojazdy.

W rejonie Trasy Siekierkowskiej drzewo przewróciło się na autobus komunikacji miejskiej oraz samochód osobowy. Nikomu nic się nie stało, jednak droga jest zablokowana. Z kolei na moście Śląsko-Dąbrowskim konar spadł na sieć trakcyjną i samochód. Obecnie most jest nieprzejezdny. - W związku z zablokowanym przejazdem na moście Śląsko-Dąbrowskim występują utrudnienia w kursowaniu linii 4, 13, 20, 23, 26 - informuje ZTM. Dla linii tych wyznaczono objazdy. Sieć trakcyjna została także zerwana w rejonie metra Młociny. Tamtędy także nie kursują obecnie tramwaje.

Po przejściu silnej wichury straż pożarna i straż miejska interweniują niemal w całym mieście.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: