17 czerwca - Dzień Ojca 2018

T
15 czerwca 2018, 16:06

Historia święta i najlepsze pomysły na prezenty.

17 czerwca - Dzień Ojca 2018

Dzień Ojca 2018: historia święta

Rola troskliwego ojca w życiu każdego z nas jest trudna do przecenienia. Z tym stwierdzeniem w pełni zgodziła się Amerykanka, missis Sonora Smart Dodd, uważana za ideologiczną inspiratorkę Dnia Ojca. W USA w ubiegłym stuleciu zaczęli obchodzić to cudowne święto. Missis Dodd i jej bracia i siostry zostali wychowywani przez samotnego ojca. Mężczyzna owdowiał po tym, jak jego żona zmarła podczas porodu szóstego dziecka. Pani Sonora była tak wzruszona troską i ciężką pracą swojego ojca, że zainicjowała na poziomie państwowym, dzień wdzięczności dla wszystkich oddanych ojców. W upalny czerwcowy dzień w odległym 1910 roku po raz pierwszy obchodzono Dzień Ojca. Ideą święta jest wyrażenie miłości wszystkim troskliwym ojcom.

Każdego roku w trzeci weekend czerwca w czterdziestu krajach na całym świecie obchodzony jest Dzień Ojca. W Stanach Zjednoczonych tego dnia przyszpilają kwiaty róż do ubrania, czerwone - jeśli ojciec żyje, a smutne białe - jeśli go nie ma już na tym świecie.

Dzień Ojca 2018

Dzień Ojca 2018: co podarować

Jaki prezent wybrać dla kochanych tatusiów? Być może nie wszystkie kobiety zrozumieją, ale jednym z najlepszych prezentów dla prawie każdego mężczyzny będzie zestaw narzędzi, które znacznie ułatwią prace domowe.

Nie wszyscy mężczyźni potrafią wybrać kosmetyki i perfumy. Dlatego szlachetne perfumy lub zestaw do codziennej pielęgnacji będzie świetnym prezentem dla ojca.

Doskonały pomysł na prezent - eleganckie skórzane akcesoria: portfele, teczki, paski, torby. Przypadną do gustu przedstawicielom płci męskiej.

Praktycznym i zawsze pożądanym prezentem jest odzież. T-shirty, koszule, krawaty, wybrane ze smakiem, urozmaicą letnią garderobę i nie będą prochować na półce

Jeśli twój tata jest smakoszem, zaproś go na smaczną kolację. Doskonałe jedzenie i czas spędzony z ukochanym dzieckiem gwarantują moc pozytywnych emocji.

Zobacz też: Kalendarz imienin: czerwiec 2018

Dzień Ojca 2018