Prognoza na lipiec 2018

T
16 czerwca 2018, 11:38

Długoterminowa prognoza pogody na lipiec 2018.

Prognoza na lipiec 2018

Pogoda w lipcu uważana jest za najgorętszą porę roku. Nie darmo istnieje przyłowie ludowe: „Gdy w lipcu słońce dopieka, burza niedaleka”.

Pogoda w Polsce w lipcu będzie upalna i gorąca, ale także przewidywane są burze i obfite opady deszczu. Lipiec przygotował dla nas wiele gorących dni, ale nie obejdzie się bez burz z piorunami i błyskawicami. Podobnie jak w czerwcu, nawałnice nie są wykluczone. Przypomnijmy, że w czerwcu w Europie szalały burze gradowe. Miejscami spadł grad wielkości piłek golfowych.

Prognoza na lipiec 2018

Jaka będzie pogoda w lipcu

Pogoda w lipcu będzie bardzo kapryśna. Europejscy synoptycy ostrzegają, że w lipcu i na początku sierpnia na kontynencie, Polska nie jest wyjątkiem, będzie bardzo gorąco, także oczekiwane są burze z piorunami.

Amerykańscy meteorolodzy zapowiadają, że w Europie Wschodniej suche gorące powietrze z zachodniej części kontynentu zderzy się z wilgotnym śródziemnomorskim frontem. Dlatego czekają na nas burze z piorunami i opadami w postaci gradobicia.

Amerykańscy eksperci nie wykluczają również powstanie na terenie naszego kraju wirów pyłowych i trąb powietrznych.

Jest i odmienna od amerykańskich synoptyków opinia. Według innych źródeł w lipcu-sierpniu Europa zostanie dotknięta suszami. Średnia ilość opadów będzie mniejsza od normy klimatycznej. Niekorzystne warunki pogodowe mogą spowodować pożary lasów.

Według prognoz długoterminowych w lipcu dzienna temperatura powietrza będzie wahać się w granicach +28...+32ºС. Pod koniec miesiąca czeka nas fala anomalnych upałów, słupki termometrów pokażą nawet +35... +40°C.

Jaka będzie pogoda w lipcu