When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Największy polski wodospad Siklawa praktycznie przestał istnieć

T
9 września 2015, 14:00

Długotrwała susza dotknęła nawet tak zasobne w wodę Tatry. Największy polski wodospad Wielka Siklawa praktycznie przestał istnieć, a po skałach spływa jedynie cienka strużka wody.

Największy polski wodospad Siklawa praktycznie przestał istnieć

Wielka Siklawa w Dolinie Pięciu Stawów spada z ponad 70 metrów trzema potężnymi strugami. Najpiękniej prezentuje się w słoneczne dni, po obfitych opadach deszczu, kiedy w rozpylonych kroplach wody tworzą się wielobarwne tęcze. Niestety, turystom odwiedzającym w ostatnich dniach ten największy polski wodospad nie dane jest ujrzeć widoku, który tak sławili góralscy malarze i poeci. Tegoroczne upalne lato spowodowało suszę w całym kraju, również w górach, a słynna Wielka Siklawa praktycznie przestała istnieć. Z trzech potężnych strug pozostała jedynie mała strużka wody, sącząca się wśród wyschniętych skał.

Przyrodnicy jednak uspokajają i mówią, że długotrwałe opady deszczu przywrócą naturalny poziom cieków wodnych, a obecny stan wód w górach nie jest jeszcze niepokojący.

Źródło - Fakt.plLoading...