Zobacz, gdzie ochłodzisz się w Poznaniu

T
28 maja 2014, 10:42

Lato za pasem, a fala tropikalnych upałów już nas dopadła. Są jednak miejsca w Poznaniu, gdzie w gorące dni można się ochłodzić.

Zobacz, gdzie ochłodzisz się w Poznaniu

Warto skorzystać z letniej pogody i spędzić wolny czas na świeżym powietrzu, najlepiej nad wodą. Nie trzeba nawet wyjeżdżać z Poznania, żeby poleżeć na plaży. Można wybrać się na miejską plażę przy KontenerART między mostami św. Rocha i Bolesława Chrobrego lub skorzystać z basenów zewnętrznych Term Maltańskich. Poleniuchować można również na plaży maltańskiej lub po prostu pospacerować nad jeziorem. Co roku wielu poznaniaków kąpie się także w fontannach! To jednak dość ryzykowne zachowanie – kąpiel w fontannach jest zabroniona. A straż miejska straszy, że będzie wlepiać mandaty tym, którzy wchodzą do miejskich wodotrysków.

Jeśli nie możesz wyjechać nad jezioro, nie masz też czasu na opalanie się na plaży miejskiej, nie musisz się martwić! O ochłodę nie będzie trudno także w mieście! Jeżeli termometr nadal wskazywać będzie około 30 kresek, w Poznaniu pojawią się kurtyny wodne. Woda ochłodzi mieszkańców na placu Mickiewicza, przy parku Wilsona, na ul. Półwiejskiej obok Starego Marycha oraz na placu Wolności.

Źródło - fakt.pl