When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Zmiany klimatu doprowadzić mogą do powstania nowych chorób i pandemii

T
22 października 2010, 12:26

Topnienie lodowców, posuchy, ulewy i choroby zwierząt. Matka natura choruje rzeczywiście wpływa to na ludzi. Istnieje 12 rodzajów chorób śmiertelnych, które rozpowszechniają się z powodu zmian klimatu.

Zmiany klimatu doprowadzić mogą do powstania nowych chorób i pandemii

Naukowcy ułożyli listę chorób, którą nazwali "Deadly Dozen". Przeprowadzono badana, które przeanalizowały dziesiątki patogenów, wpływających na ludzi i zwierząt a stąd i na gospodarkę światową. Aby przynajmniej trochę zapobiec negatywnym skutkom zmian natury, naukowcy chcą już teraz zwrócić uwagę społeczności na te problemy.

W liście tej są choroby, rozpowszechniające się tylko na pewnym terenie, ale mogą one w każdej chwili rozszerzyć się na cały świat. A więc jakie zmiany klimatyczne mogą to spowodować? Naukowcy są pewni, że drobnoustroje patogeny rozmnażają się i zostają bardziej wytrwałe. Oprócz tego zmiany temperatury i periodyczności deszczy doprowadzić mogą do zwiększenia liczby patogenów chorobotwórczych, które dotychczas trafiały się tylko w niektórych regionach.

 

Słowa kluczowe:


Loading...